Lektorzy naszej szkoły to wykwalifikowani pedagodzy, posiadający nie tylko ogromną wiedzę i doświadczenie, ale również pasję. Nasza praca podporządkowana jest jednej głównej zasadzie, że KOMUNIKACJA jest najważniejsza! Stąd w oparciu o metodę komunikacyjną podejmujemy działania przede wszystkim w rozbudowaniu kompetencji językowej w mówieniu i pisaniu oraz przełamaniu tzw. bariery językowej, która nawet u najlepszych uczniów stanowi element blokujący komunikację.

Ponieważ szybka i efektywna nauka języków jest naszą pasją, więc do osiągania najlepszych rezultatów korzystać będziemy z ogromu form i narzędzi, jakich dostarcza nam dzisiejszy świat.

Nie będziemy ograniczać się do jednej metody, ale będziemy się starać łączyć kilka form, tak jak ma to miejsce w prawdziwym życiu. Postaramy się o zanurzenie (immersję) językowe poprzez metody, wykorzystujące środki audiowizualne i mnemotechniki, takie jak: shadowing, learn real language, śmieszne historyjki, Total Physical Response , fiszki, drama i film, kontakt z native-speakerami i wiele innych.

Nad prawidłowym przebiegiem procesu nauczania oraz wykorzystywanymi narzędziami, formami pracy oraz programem nauczania, czuwać będzie właścicielka

Centrum LENGUA –Emilia Leszkowska – metodyk nauczania języków obcych z 20-letnim doświadczeniem pracy jako nauczyciel.