Lektorzy pracujący w naszym centrum posiadają wykształcenie wyższe, uprawniające do nauczania języków obcych, poparte wieloletnią praktyką i doświadczeniem w różnych typach szkół. Wciąż podnoszą swoje kwalifikacje poprzez udział w wielu szkoleniach oraz żywy kontakt z językiem podczas podróży, stypendiów, czy kontaktu z obcokrajowcami.

Nasi nauczyciele to lektorzy z wykształcenia i  zamiłowania.

Język Angielski, Niemiecki, Hiszpański

Podobno zdolności językowe odziedziczyłam po dziadku, ale bez wysiłku, wytrwałości i ciężkiej pracy, a także znajomości technik pamięciowych, nie nauczyłabym się trzech języków.

Jestem absolwentem filologii germańskiej, angielskiej i hiszpańskiej oraz od 20 lat nauczycielem języków obcych. Jednak wciąż się uczę i rozwijam, a to co zdobędę przekazuję moim uczniom lub wykorzystuję w tłumaczeniach.

Oprócz filologii, ukończyłam również Szkołę Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie w Kolonii oraz liczne kursy nauczania, tłumaczenia, a ostatnio nowych technologii.

Prywatnie jestem mamą trójki wspaniałych dzieci, domorosłym ogrodnikiem, pasjonatką podróży, biegania i rowerów.

Emilia

Język Francuski

Bonjour! Moja przygoda z językiem francuskim rozpoczęła się w liceum, a trwa do dziś i jestem pewna, że nigdy się nie skończy! Ukończyłam studia magisterskie na filologii romańskiej UMK. Podczas studiów wyjechałam na stypendium Erasmus na Université de Picardie Jules Vernes w Amiens, niedaleko Paryża. Każde wakacje podczas studiów spędzałam we Francji.
W otoczeniu przepięknych Alp, Ardèche i Lazurowego Wybrzeża szlifowałam znajomość języka oraz poznawałam kulturę Francji.

Francuski i wszystko z nim związane to moja pasja, uwielbiam się nią dzielić i sprawiać, że inni odnajdują w nim „to coś”. Francuski jest postrzegany jako język trudny, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się, że wcale taki nie jest. Natomiast jego znajomość ułatwia naukę innych języków romańskich.

Jeśli chcecie bez problemu kupić une baguette i zamówić le bon vin, dowiedzieć się co to jest Crème brûlée oraz co oznacza stwierdzenie crème de la crème, to zapraszam na lekcje ze mną! Francuska kuchnia, muzyka, moda, literatura, sztuka, film i teatr czekają, aż je odkryjecie!

Honorata

Język Polski

Jestem nauczycielem języka polskiego oraz języka polskiego jako obcego.
Kwalifikacje zdobyłam na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam tam studia magisterskie oraz podyplomowe.

Ze szkołą związana jestem już od 10 lat. Uwielbiam uczyć – to chyba moja największa pasja. Jakie są moje lekcje? Staram się, aby zajęcia były nie tylko efektywne, ale również zabawne i ciekawe. Stosuję różnorodne metody, głównie gry i zabawy. Największy nacisk kładę na komunikację, dlatego motywuję swoich uczniów do mówienia, często aranżując autentyczne sytuacje komunikacyjne. Nie zapominam przy tym o ćwiczeniach w czytaniu i pisaniu.

Materiały, w dużej mierze autorskie, jak i sposób prowadzenia lekcji zawsze dopasowuję indywidualnych do potrzeb i oczekiwań uczniów.

Prywatnie? Jestem niepoprawną optymistką. Nigdy się nie poddaję, dlatego bardzo lubię różnego typu wyzwania.
Wierzę, że każde podjęte działanie musi mieć swój szczęśliwy finał.

Joanna

Język Kaszubski

„Chto le kaszëbsczi jãzëk dobrze znaje, ten z nim òbjachac mòże wszëtczé kraje“ – te słowa kaszubskiego pisarza Hieronima Derdowskiego z pewnością zachęcają do nauki języka kaszubskiego.

I mnie one zachęciły, dlatego zdecydowałam się na studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz nauczania języka kaszubskiego.
Co ciekawe, dzięki kaszubszczyźnie szybciej można zrozumieć niektóre zagadnienia z gramatyki języka polskiego. W jaki sposób?
Chętnie wyjaśnię podczas naszych zajęć.

Tego jedynego w Polsce języka regionalnego uczę w szkole podstawowej oraz w liceum. Przygotowuję też uczniów do kaszubskiej matury. Dla mnie to przede wszystkim pasja, którą chciałabym się z Wami dzielić.
Zachęcam więc do tej wspólnej podróży.

Karolina (Karolëna)

Język Rosyjski

Привет ! Mam na imię Łukasz i jestem nauczycielem języka rosyjskiego
Moja fascynacja tym językiem rozpoczęła się w szkole średniej.
Następnie ukończyłem filologię rosyjską na Uniwersytecie Gdańskim.
Rozpocząłem pracę w szkole i tak jest do dnia dzisiejszego.

Rosja to piękny kraj z niesamowicie bogatą i zróżnicowaną kulturą.
Jeżeli chcesz poznać język naszych sąsiadów, ich zwyczaje, to serdecznie
zapraszam na zajęcia. Z pewnością nie będziesz się nudzić. До встречи !

Łukasz

Język Angielski

Hello ! Język angielski stał się moją pasją w liceum. Wtedy odkryłam ile radości sprawia mi swobodne posługiwanie się tym
językiem obcym. Studiuję filologię angielską i niemalże codziennie poświęcam czas na dokształcanie, gdyż język nieustannie się zmienia. Od ponad roku pracuję z dziećmi w różnym wieku. Nauczanie sprawia mi ogromną satysfakcję, co daje mi motywację do poszukiwania coraz to nowych metod i narzędzi.
Interesuję się głównie amerykanistyką, dlatego też uwielbiam mówić z amerykańskim akcentem. Kocham amerykański flow, swobodne rozmowy na ulicach, otwartych i zawsze pomocnych amerykanów.

W przyszłości chciałabym również zamieszkać w USA.
A prywatnie… kocham czytać książki o nas – ludziach, naszych zachowaniach i emocjach. Uwielbiam poznawać ludzi. Jestem niepoprawną optymistką! Kocham słońce, a moje ulubione hasło to:
‚Never give up ! – because great things take time’

Adriana

Język Angielski

Hello! Mam na imię Patrycja. Moją przygodę z nauczaniem języka angielskiego zapoczątkowała chęć pracy z dziećmi! Od wielu lat jestem animatorem czasu wolnego. Od 8 lat uczę języka angielskiego. Praca z dziećmi to moja pasja, która daje mi ogromną satysfakcję. Nieustannie dostosowuje metody pracy do indywidualnych potrzeb moich uczniów.
W swojej pracy stawiam na rozwój. Dlatego od dawna moim motywem przewodnim stały się słowa Konfucjusza: „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Nie wiem co to nuda! Nie lubię stać w miejscu. Jeśli macie ochotę na super przygodę z językiem to zapraszam serdecznie na zajęcia ze mną.

Patrycja

Język Angielski

Howdy!
Jestem nauczycielką języka angielskiego. Swoją wiedzę zaczęłam regularnie poszerzać już w wieku 6 lat gdy zapisano mnie na zajęcia dodatkowe. Miłość do języka angielskiego z czasem stawała się coraz większa, dlatego też oczywistym dla mnie wyborem były studia filologiczne. Tytuł licencjata uzyskałam na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a magistra na wydziale neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego.
Nauczanie jest moją pasją; zależy mi na tym by atmosfera na zajęciach była przyjacielska- tak aby każdy z uczniów miał odwagę się wypowiedzieć i- co najważniejsze- by nie wstydził się popełniać błędów, ponieważ również dzięki nim przyswajamy rozmaite reguły. Stawiam na wykorzystywanie podczas zajęć różnego rodzaju aplikacji angażujących również uczniów nieśmiałych przez co każdy ma okazję brać w nich czynny udział.
Jeśli chodzi o moje zainteresowania; główną rolę odgrywa sport i zdrowy tryb życia- dostarcza to wiele pozytywnej energii na co dzień. Oprócz tego interesuję się kinematografią, w szczególności filmami z gatunków Fantasy oraz Science Fiction. Jestem osobą pracowitą oraz ambitną- zawsze daję z siebie 100% na zajęciach oraz poza nimi.

Agnieszka